BİR BAKIŞTA ONART

Bizim yaptığımız işi yapan bir çok firma olduğunu biliyoruz. Hatta bazıları oldukça büyük yabancı firmalar. Fakat, Bizim bir farkımız var: Bizim, son 25 senedir, yıkılmış tek bir yapımız yok. Bu kendi başına bir rekordur.

Biz, işimizi basit, yalın ve hızlı yapmaya özen gösteriyoruz. Şimdi de bu yaklaşımımızı kullanarak şirketimizi size tanıtmaya çalışacağız. Bu güne kadarki başarımızı nasıl gerçekleştirdiğimiz hakkında fikir edinmek isterseniz, lütfen okumaya devam edin.

  • Onart Membran ve Kabuk Teknolojileri Enstitüsü, Türkiye'nin (IMS Turkey) Institute of Membrane and Shell Technologies, Anhalt University, Germany işbirliğiyle kurucusu ve ana sponsorudur. Bu sayede, Onart, Tekstil Mimarisindeki güncel bilgi ve gelişmeleri pratikteki son teknoloji ürünleriyle birleştirebilmektedir. Onart'ın asma germe sistemlerdeki teorik ve pratik bilgisi Anhalt Üniversitesi, IMS e.V. tarafından akkredite edilen IMS Türkiye üzerinden endüstriye aktarılmaktadır.
  • Onart, çeşitli şirketlerin parçalı işbirliği yerine birleşik/entegre bir yaklaşımla projelerini yürütür. Onart'ın proje geliştirme, tasarım, strüktürel analiz, imalat ve montaj konularında Dünya standartlarında altyapısı vardır. Almanya ve Avustralya mühendisler odalarına kayıtlı mühendislerle tasarım ve strüktürel analiz, montaj ise Alman uzmanlar ile yapılmaktadır. Bu durum farklı şirketlerin yaklaşımlarındaki uyumsuzluk olasılığını önler.
  • Onart benzersiz tasarım gücüyle projelerine orijinallik ve yaratıcılık katmaktadır.
  • Onart, aynı zamanda sektörün önde gelen membran analiz yazılımı olan WinTess'in (http://www.wintess.com) ardındaki değerdir. Yazılım, membran yapıların form bulma, statik analiz, deplasmanlar, paftalama ve mühendislik raporlamaları aşamalarında hassasiyetle cevap vermektedir. Aynı zamanda, dünya satış distribütörlüğü ve merkez destek ofisi olarak ta hizmet veren Onart, uluslararası yazılım kullanma eğitimi ve desteği vermektedir.

Onart Yöneticileri

Mufit Eribol

Mufit Eribol

Genel Müdür

ODTÜ, Makina Mühendisliği Bölümünden 1980 yılında mezun olmuştur. Bölümde akademik görevler üstlenmiş, Master eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalışmıştır. Avustralya, Wollongong Üniversitesinde tamamladığı MBA programıyla yöneticilik becerilerini geliştirmiştir. Analitik düşünme, liderlik özellikleri, problem çözümlerine metodik yaklaşımı ve adanmışlığı ile Onart'ın stratejik yapısını oluşturmaktadır. Ek olarak, Müfit Eribol, Almanya, Anhalt Üniversitesi, Membran ve Kabuk Teknolojileri Enstitüsünden onursal Archineer® ünvanına layık görülmüştür.

Rana Dirin

Rana Dirin

Director of Design and Proposal Department

Rana Dirin 1990 yılında mimar olarak mezuniyetinden hemen sonra bir girişimci olarak kariyerine başlamıştır. Profesyonel yaşamı boyunca çeşitli projeleri başarıyla yönetmiştir. Asma germe membranlar konusundaki derin bilgisi çeşitli benzersiz membran projelerinin başarıyla tamamlanmasını sağlamışır. Profesyonel yaşamının yanısıra Almanya, Anhalt Üniversitesi, Membran ve Kabuk Teknolojileri Enstitüsünün Türkiye temsilcisidir. Kendisi Almanya, Anhalt Üniversitesi'nde asma germe yapılar konusunda Master programını tamamlamış ve aynı enstütüden Archineer® ünvanı almaya hak kazanmıştır. Alman Mühendisler odasına kayıtlı olan Rana Dirin, Onart'ın tasarım departmanını yönetmektedir.

Onart ve yönetici kadrosuyla ilgili çeşitli destekleyici dökümanlara aşağıdan ulaşılabilir.